All Games at Turner -Greenheck Community Center - Weston

 

Thursday Night League - Printable Schedule - Click Here

2024 Thursday Night League

PosTeamWLPCTGBDIFF
1Almond Bancroft (Th)510.833058
2Wausau West (Th)310.750121
3SPASH (Th)420.667137
3Witt-Birn (Th)420.6671105
5Crandon (Th)320.6001.530
5Pittsville (Th)320.6001.5-2
7Iola Scandinavia (Th)220.500210
7Mosinee (Th)220.5002-10
9DCE (Th)240.3333-67
10Elcho (Th)150.1674-45
11Merrill (Th)060.0005-137

Mobile Viewing: Turn phone to the side for Landscape View

 

2024 Results

 

June 6

Court 1 Court 2 Court 3
4:30

Results

TeamT
DCE (Th)30
Elcho (Th)27
4:30

Results

TeamT
Pittsville (Th)27
Crandon (Th)20
4:30

Results

TeamT
Mosinee (Th)31
Almond Bancroft (Th)17
5:20

Results

TeamT
DCE (Th)13
SPASH (Th)36
5:20

Results

TeamT
Witt-Birn (Th)32
Mosinee (Th)38
5:20

Results

TeamT
Merrill (Th)14
Almond Bancroft (Th)30
6:10

Results

TeamT
Elcho (Th)13
Pittsville (Th)18
6:10

Results

TeamT
Merrill (Th)6
Crandon (Th)33
6:10

Results

TeamT
Witt-Birn (Th)18
SPASH (Th)23
7:00 NO GAME 7:00 NO GAME 7:00 NO GAME

June 13

Court 1 Court 2 Court 3
4:30

Results

TeamT
DCE (Th)15
Mosinee (Th)0
4:30

Results

TeamT
Crandon (Th)18
Wausau West (Th)21
4:30

Results

TeamT
Witt-Birn (Th)55
Merrill (Th)2
5:20

Results

TeamT
DCE (Th)17
Witt-Birn (Th)47
5:20

Results

TeamT
Elcho (Th)9
Iola Scandinavia (Th)29
5:20

Results

TeamT
Almond Bancroft (Th)33
SPASH (Th)26
6:10

Results

TeamT
Merrill (Th)22
Elcho (Th)42
6:10

Results

TeamT
Mosinee (Th)0
Wausau West (Th)15
6:10

Results

TeamT
Pittsville (Th)16
SPASH (Th)33
7:00 NO GAME 7:00 NO GAME 7:00

Results

TeamT
Almond Bancroft (Th)29
Iola Scandinavia (Th)18
7:50 NO GAME 7:50 NO GAME 7:50 NO GAME

June 20

Court 1 Court 2 Court 3
4:30

Results

TeamT
Witt-Birn (Th)37
Elcho (Th)10
4:30

Results

TeamT
Merrill (Th)13
Pittsville (Th)22
4:30

Results

TeamT
Almond Bancroft (Th)26
Wausau West (Th)17
5:20

Results

TeamT
Elcho (Th)18
Crandon (Th)28
5:20

Results

TeamT
Merrill (Th)14
SPASH (Th)26
5:20

Results

TeamT
Iola Scandinavia (Th)21
Wausau West (Th)33
6:10

Results

TeamT
Witt-Birn (Th)14
Pittsville (Th)8
6:10

Results

TeamT
SPASH (Th)14
Iola Scandinavia (Th)27
6:10

Results

TeamT
DCE (Th)8
Almond Bancroft (Th)37
7:10

Results

TeamT
DCE (Th)13
Crandon (Th)16
7:00 NO GAME 7:00 NO GAME
7:50 NO GAME 7:50 NO GAME 7:50 NO GAME

June 27

Court 1 Court 2 Court 3
4:30

Results

TeamT
DCE (Th)-
Pittsville (Th)-
4:30

Results

TeamT
Elcho (Th)-
SPASH (Th)-
4:30

Results

TeamT
Mosinee (Th)-
Iola Scandinavia (Th)-
5:20

Results

TeamT
DCE (Th)-
Wausau West (Th)-
5:20

Results

TeamT
Witt-Birn (Th)-
Crandon (Th)-
5:20

Results

TeamT
Mosinee (Th)-
SPASH (Th)-
6:10 NO GAME 6:10

Results

TeamT
Elcho (Th)-
Wausau West (Th)-
6:10

Results

TeamT
Witt-Birn (Th)-
Iola Scandinavia (Th)-
7:00 NO GAME 7:00 NO GAME 7:00 No Game

July 11

Court 1 Court 2 Court 3
4:30

Results

TeamT
Pittsville (Th)-
Iola Scandinavia (Th)-
4:30

Results

TeamT
Merrill (Th)-
Mosinee (Th)-
4:30

Results

TeamT
Witt-Birn (Th)-
Wausau West (Th)-
5:20

Results

TeamT
Crandon (Th)-
Iola Scandinavia (Th)-
5:20

Results

TeamT
Pittsville (Th)-
Almond Bancroft (Th)-
5:20

Results

TeamT
Merrill (Th)-
Wausau West (Th)-
6:10

Results

TeamT
Mosinee (Th)-
Crandon (Th)-
6:10

Results

TeamT
Witt-Birn (Th)-
Almond Bancroft (Th)-

6:10 NO GAME

7:00 NO GAME 7:00 NO GAME 7:00 NO GAME

July 18

Court 1 Court 2 Court 3
4:30

Results

TeamT
Elcho (Th)-
Almond Bancroft (Th)-
4:30

Results

TeamT
Pittsville (Th)-
Wausau West (Th)-
4:30

Results

TeamT
DCE (Th)-
Merrill (Th)-
5:20

Results

TeamT
Merrill (Th)-
Iola Scandinavia (Th)-
5:20

Results

TeamT
Almond Bancroft (Th)-
Crandon (Th)-
5:20

Results

TeamT
Mosinee (Th)-
Elcho (Th)-
6:10

Results

TeamT
DCE (Th)-
Iola Scandinavia (Th)-
6:10

Results

TeamT
SPASH (Th)-
Wausau West (Th)-
6:10

Results

TeamT
Mosinee (Th)-
Pittsville (Th)-
7:00 NO GAME 7:00 NO GAME 7:00

Results

TeamT
SPASH (Th)-
Crandon (Th)-

July 23

Court 1 Court 2
5:00 1 seed vs. 4 seed  5:00 2 seed vs. 3 seed
7:00 Championship Game Court 1 7:00 NO GAME